Management neziskovek z Pardubického kraje se učí pod vedením profesionálů z byznysu

 

IMG_6062Řeklo by se, že byznys a neziskový sektor nemá nic společného. Opak je pravdou. Oboje spojují lidé, kteří jsou aktivní, pozitivní a berou věci do svých rukou. Takoví lidé se sešli společně ve vzdělávacím programu realizovaném v Pardubickém kraji společností radost 3.0.

Co mohou nabídnout lidem z neziskovek odborníci byznysu? Je vůbec možná spolupráce obou sektorů? Mohou si rozumět a navzájem se od sebe učit?

V průběhu vzdělávacího programu Další vzdělávání pracovníků NNO v Pardubickém kraji, kterého se účastnilo 18 šéfů neziskovek a 10 odborníků z byznysu, se ukázalo, že zástupci z obou stran jsou naladěni podobně: zajímá je změna, profesní i osobní rozvoj a profesionalizace práce.

Vedoucí neziskových organizací absolvovali 7 dvoudenních workshopů (celkem 112 hodin vzdělávání). Témata workshopů byla vybrána tak, aby co nejvíce přispívala k profesionalizaci účastníků a k jejich osobnímu rozvoji: manažerské a řídící dovednosti, projektové řízení, marketing, nová média, jak má vypadat dobrý web, komunikační a prezentační dovednosti a další. Praktické workshopy byly vedeny tak, aby si účastníci odnesli vždy konkrétní výsledky použitelné v praxi.

Program s radostí 3.0 mi přinesl nadhled, jak si i ostatní neziskovky hledají své místo na/v naší zemi.  Velmi příjemná a inteligentní společnost, inspirativní i informacemi nabité semináře. Děkuji všem dobrovolným lektorům, kteří byli během jednoho dne schopni předat nám maximum nejen informací ale i vhledu do skutečné a fungující praxe.

Lenka Jetenská, Dobrovolnické centrum Pardubice

Vaše školení mi dalo mnoho podnětů k přemýšlení, jak zefektivnit naši práci a lépe se prezentovat na veřejnosti. Díky Karlovi Šoralovi jsme si uvědomili důležitosti jasného vymezení odpovědností a kompetencí. Díky tomu nám ubývají „černá místa“ při práci, která nás stála některé příležitosti ke spolupráci s jinými subjekty a vytvářela nám špatné jméno.

S pozdravem
, Petra Macháčková, KŘIŽOVATKA handicap centrum

 

Vzdělávací workshopy jsou jednou z možností, jak mohou oba sektory spolupracovat a vzájemně se obohacovat. Nejdůležitější je vzájemná důvěra a pozitivní přístup ke společné práci, a to se nám v rámci vzdělávacího programu podařilo zažít.

Mgr. Tereza Podhorská

radost 3.0, www.radost30.cz,

Projekt CZ.1.07/3.2.13/04.0051 je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČROPVK_hor_zakladni_logolink_RGB_cz

IMG_6077

IMG_6516