Pomozte při testování nového léku na močovou inkontinenci
on 14.12.2015 22.51
Dovolujeme si Vás touto cestou oslovit a požádat Vás o pomoc při realizaci klinické studie, která by měla potvrdit účinnost a bezpečnost nového léku na močovou inkontinenci u pacientů po poranění míchy. Vzhledem ke specifickému mechanismu účinku nového léku předpokládáme účinnost srovnatelnou se stávajícími preparáty, ale podstatně nižší výskyt nežádoucích účinků. Bez provedení těchto klinických zkoušek není možné podávání léku pacientům s neurogenní inkontinencí, proto je velmi důležitá Vaše pomoc při jejich provedení.
Pro účast ve studii jsou vhodní především paraplegičtí (případně soběstační tetraplegičtí) pacienti (muži i ženy) ve věku od 18 do 65 let. Podmínkou je stabilní neurologický nález a ochota pomoci touto formou sobě i ostatním pacientům.
Pokud se rozhodnete zúčastnit se této studie, budete náhodně zařazen/a do jedné ze dvou skupin. Pacienti v jedné skupině budou léčeni nově zkoušeným lékem. Pacientům ve druhé skupině budou po stejnou dobu podávány tablety placeba (tableta placeba vypadá stejně jako tableta obsahující účinnou látku, ale žádnou léčivou látku neobsahuje). Pravděpodobnost, že budete zařazen(a) do placebové skupiny je 1:1. Na konci studie budou výsledky léčby v obou skupinách porovnány.
Po celou dobu trvání studie nebudete vědět ani Vy, ani Váš lékař, do které skupiny jste byla zařazen/a. Je to proto, abychom zabránili případné předpojatosti a dosáhli maximálně objektivních výsledků.
Celková doba trvání klinického hodnocení je 6-8 týdnů. Budete požádán/a, abyste během této doby 3x navštívil/a zdravotnické zařízení. Během těchto návštěv budou provedena některá vyšetření, která jsou nezbytná k tomu, aby bylo možno zhodnotit efekt podávaných léků. Jedná se o běžně používáná vyšetření.
Zkoušený lék byl již podáván u řady pacientů v jiné indikaci, přičemž byla potvrzena jeho bezpečnost na několika tisících pacientů. Proto nepředpokládáme, že by Vám podávání zkoušeného léku mohlo způsobit závažné nežádoucí účinky.
Všechny informace, které v průběhu tohoto klinického hodnocení zjistíme, pomohou v budoucnu dalším pacientům a umožní dosáhnout povolení podávání těchto nových léků i pacientům po poranění míchy.
V případě zájmu o bližší informace o zařazení do studie nás co nejdříve kontaktujte:
Centrum Kladruby: MUDr. Karolína Bílková
Rehabilitační ústav Kladruby
Kladruby 30
257 62 Kladruby u Vlašimi
E-mail: karolina.bilkova@rehabilitace.cz
Centrum Praha: doc. MUDr. Roman Zachoval, Ph.D.
Urologické oddělení Thomayerovy nemocnice
Vídeňská 800/5
140 00 Praha
E-mail: roman.zachoval@ftn.cz
Centrum Ostrava: doc. MUDr. Jan Krhut, Ph.D.
Urologické oddělení FN
Tř. 17. listopadu 1790
708 52 Ostrava – Poruba
E-mail: jan.krhut@fno.cz
zdroj: www.vozejkov.cz
Partneři Duhových novin
KŘIŽOVATKA handicap centrum o.p.s. "Pomáháme vyjet správným směrem." Denní centrum, jehož náplní je sociálně - rehabilitační a aktivizační podpora lidí s handicapem.
město Pardubice
Činnost tohoto webu finančně podpořilo město Pardubice.
Královéhradecký kraj
Činnost tohoto webu finančně podpořil Královéhradecký kraj.
Pardubický kraj
Činnost tohoto webu finančně podpořil Pardubický kraj.
Beck-online
Právní informační systém, který svým uživatelům zpřístupňuje nejen denně aktualizované právní předpisy, ale také veškerou oficiální judikaturu nejvyšších soudů ČR a velké množství judikatury a periodické i neperiodické literatury nakladatelství
C. H. Beck, která je s legislativou důsledně provázána.
Spolupracujeme
Tichý svět každý den na internetu publikuje aktuální Tiché zprávy ve znakovém jazyce, zejména ze světa a o světě neslyšících. Zprávy připravuje neslyšící redaktorský tým, a to v českém i ve znakovém jazyce.
Tvář Duhových novin – Martin Zach
Tváří Duhových novin je východočeský rodák Martin Zach. Martin Zach pomáhá lidem se zdravotním postižením již řadu let a rozhodl se touto formou pomoci také našim Duhovým novinám. Přečtěte si více...
Rozhovor s Martinem Zachem